Діагностика двигуна авто - етапи та основні тонкощі
Двигун є дуже важливим елементом автомобіля, його серце. Завдяки ньому паливо перетворюється на механічну енергію, яка забезпечує рух. Згодом мотор може працювати гірше.
Ніхто не застрахований від виникнення різноманітних проблем, навіть власники найдорожчих транспортних засобів. Тому дуже важливо визначити несправність, вжити всіх заходів для її ефективного усунення. Для цього проводиться діагностика двигуна, яка складається з декількох основних етапів. Завдяки ній вдається встановити, в якому стані знаходиться силова установка, скільки доведеться витратити часу та ресурсів на здійснення ремонту.
Для чого потрібна діагностика двигуна машини?
Це дуже складний виріб, який може довго виконувати свої функції при грамотному обслуговуванні та догляді. Тільки завдяки проведенню професійної діагностики можна встановити стан мотора. Проводиться вона в кілька етапів, кожен з яких має конкретне призначення та унікальні особливості.
Багато водіїв ігнорують профілактичну діагностику, вважають за краще звертатися до фахівців лише тоді, коли виникають серйозні проблеми. Але в такому разі буває набагато складніше усунути неполадки. Важливо не чекати, поки все пройде само собою, а за незначних дефектів звертатися до майстрів. Тільки вони зможуть встановити, в якому стані знаходиться мотор і що потрібно зробити для усунення поломок.
Мотор зношується поступово з найрізноманітніших причин. Інформація про стан сучасних машин, як правило, доступна на бортовому комп'ютері. Якщо його немає, доведеться спробувати встановлення стану. Якщо ігнорувати проблеми, ремонт може виявитися дуже витратним, як у плані часу, так і в плані грошових коштів. Є низка ознак, за яких бажано терміново звернутися до сервісу для проведення діагностики:
- Занадто активна витрата олії, яка постійно доводиться доливати.
- Зростає витрата пального.
- Потужність машини знижується.
- Перемикання відбуваються не дуже чітко, є ривки.
- Під час початку роботи двигуна виникають дивні звуки.
Якщо виявлено якісь подібні симптоми, бажано звернутися до професіоналів щодо діагностики. Це допоможе не зволікати з ремонтом, організувати все своєчасно.
Головні етапи діагностики та їх особливості
Це складний процес. Насамперед потрібно перевірити мотор на наявність слідів від робочих рідин. На другому етапі перевіряється рівень та якість стану моторного масла. Якщо його не вистачає, то можуть бути серйозні неполадки. Потім перевіряється мотор на наявність стороннього шуму під час запуску та роботи. Серед інших етапів можна назвати перевірку вібрації, подушки кріплення, вихлопної системи, системи живлення тощо.
м. Київ, ВУЛ. СВЯТОСЛАВА ХОРОБРОГО, 26А
(096) 941-53-96;
(095) 776-71-73;
(093) 776-71-73;
(044) 249-02-21;
(068) 223-08-72 відділ запчастин;
Email: [email protected]
Пн - Пт: 9.00 - 19.00
Сб: 9.00 - 15.00