спорткар
Комплексний ремонт
вашого автомобіля на
СТО ПОВНОГО ЦИКЛУ
маслкар
Сертифікований сервіс
ТАЙР ЛЕНД потурбується
про Ваше авто
двигатель
Команда кваліфікованих
спеціалістів вирішить
будь-які проблеми

Заправка автокондиціонерів

Система кондиціонування — це важливий елемент будь-якого сучасного автомобіля. Кондиціонер незамінний в умовах високої температури. Він дозволяє створити в машині оптимальний температурний режим, а також очищує повітря від вологи та пилу. Щоб система не вийшла з ладу, важлива своєчасна заправка кондиціонера автомобілів.

Ця послуга широко має попит серед автолюбителів, тому що в столиці щороку зростає кількість авто з вбудованою системою охолодження повітря. Також дедалі більше з'являється водіїв, які бажають встановити кліматичну систему на своєму транспортному засобі. Провести заправку автокондиціонера в Солом'янському районі Києва можна, звернувшись до компанії «Тайр Ленд».

Принцип роботи автомобільної кліматичної системи

Функціонування кондиціонера в машині ґрунтується на принципі теплового обміну. Він використовує спеціальний холодоагент ー фреон, який переходячи з одного стану до іншого і поглинає тепло. Автокондиціонер є герметичною посудиною, об'єм якої заповнений фреоном і холодильним маслом.

Холодоагент, проходячи по контуру конденсатора стає рідиною і віддає тепло, далі у випарнику, він перетворюється на газ і поглинає його. Саме тут потік повітря охолоджується і потрапляє в салон, створюючи в ньому комфортний для людини мікроклімат. Однак згодом кількість фреону зменшується, тоді система потребує дозаправлення.

Коли потрібно проводити заправку кондиціонера?

Автомобільне кліматичне обладнання це складний та тендітний механізм. Він вимагає пильної уваги та регулярного обслуговування. Система клімат контролю авто працює у несприятливих умовах і постійно піддається впливу газів, рідин та перепадів температур. Таке навантаження залишає слід на вузлах пристрою.

Згодом герметичність погіршується і може відбуватися витік фреону. У цьому випадку обов'язкове проведення ремонтних робіт та подальша заправка автокондиціонера. У нормальних умовах фахівці автосервісу рекомендують проводити заправку у весняний період перед літнім сезоном, коли кліматична система використовується найактивніше.

Нові установки слід заправляти не рідше, ніж раз на два-три роки. У разі використання системи понад шість років, здійснювати перевірку та дозаправлення кондиціонера необхідно щорічно. Це мінімізує можливість появи витоку холодоагенту.

Заправка автокондиціонерів

Що буде, якщо знехтувати порадами фахівців?

Свідома відмова від обслуговування охолоджувальної системи або невчасне її проведення рано чи пізно обернеться нестачею фреону. Якийсь момент, коли його рівень стане критично малий, кондиціонер просто перестане працювати. В результаті виходить з ладу компресор.

Це одна з основних складових системи. Установка нового вузла має досить високу ціну, а також забирає багато часу. Загалом варто відзначити, що своєчасна заправка кондиціонера в машині дозволить вам уникнути серйозних витрат.

Коли варто звернутися за позаплановою перевіркою?

Навіть якщо ви вчасно провели підготовку до літнього сезону і перевірили свій кондиціонер ー це не означає, що не можуть статися позапланові несправності. Ознаками неполадок у системі можуть стати:

 • недостатнє охолодження повітря;
 • переривчасте подання холодних повітряних мас;
 • поява незрозумілих звуків та шуму при роботі кондиціонера;
 • повільна зміна температури;
 • поява неприємного запаху у салоні авто.

Це показники того, що потрібно звернутися до автомайстерні, провести позапланову діагностику та здійснити дозаправлення раніше терміну, після усунення несправностей.

Основні види холодоагенту, що використовуються в автомобільних кліматичних системах

Заправка кондиціонера в авто у Києві найчастіше проводиться фреоном R-12 або R-134a. Останнім часом, але рідше, ніж перші два варіанти, використовується і більш сучасний тип холодоагенту ー R-1234yf3. Розглянемо їх особливості:

 • R-12 добре виробляє холод у потрібному обсязі та витрачає на це мінімальну кількість електроенергії;
 • R-134a трохи схожий на попередній, проте через відсутність хлору у складі вважається безпечнішим для атмосфери;
 • Р-134а ー абсолютно новий тип фреону, він абсолютно безпечний для навколишнього середовища, але є надто горючим.

Варто зазначити, що в багатьох країнах саме останній тип холодоагенту став пріоритетним, але в Україні він поки що не особливо потрібний.

Етапи проведення процедури

Заправка автокондиціонера у Києві відбувається у кілька етапів, проводять її досвідчені фахівці:

 1. Спочатку майстер відкачує старий фреон, мастило, видаляє залишки вологи та повітря. Робиться це за допомогою спеціального обладнання.
 2. Далі система обов'язково перевіряється на наявність протікань.
 3. Потім проводиться заправка нового мастила, що змащує елементи, які труться всередині компресора.
 4. Далі відбувається зарядка холодоагенту. Важливо, щоб використовувалися саме ті марки мастил та фреону, які передбачені виробниками автомобіля.
 5. Наприкінці заводиться двигун і вмикається система клімат контролю, щоб перевірити її роботу.

Провести всі роботи якісно та акуратно можна лише, скориставшись послугами гарного СТО.

Чому не можна заправити кондиціонер у домашніх умовах?

Якщо врахувати, що водій має достатні знання про пристрій автомобільної кліматичної системи, можна припустити, що він сам зможе впоратися з такою. Однак зробити це без спеціальної заправної станції дуже складно, є ризик зіпсувати пристрій.

Краще звернутися до автосервісу, де є фахівець, який зможе провести повну діагностику, огляд та грамотну заправку пристрою. Тим більше, що вартість заправки автокондиціонера доступна для будь-якого автовласника.

Скільки коштує поповнити запаси холодоагенту?

Важливо розуміти, що жодна якісна послуга не може бути дешевою. Проте заправка фреоном автокондиціонера не обійдеться надто дорого, якщо проводити її вчасно та підтримувати систему у нормальному стані.

Транспортний засіб будь-якої марки та моделі вимагає якісного мастила та холодоагенту, а також професійного обслуговування. Не варто довіряти авто гаражним майстрам, які проводять заправку вручну та беруть за це копійчану плату. У такому разі навряд чи вдасться досягти відмінних результатів.

Краще віддати перевагу перевіреній станції технічного обслуговування та бути впевненим у високій якості матеріалів та кваліфікації майстрів, ніж потім оплачувати ремонт або взагалі купувати новий кондиціонер. Регулярна якісна заправка ー це вкладення у тривалу та безпечну роботу кліматичного обладнання. Тим більше за відповідального підходу до питання це не доведеться робити надто часто.

Заправка автокондиціонерів

Чому варто вибрати сервісний центр «Тайр Ленд» ?

Якщо ви знаходитесь в пошуку автосервісу, де вам буде проведена грамотна заправка автокондиціонера у Києві (Солом'янський район), вам варто звернутися в «Тайр Ленд». Фахівці компанії не тільки поповнюють запаси холодоагенту, а й проводять антибактеріальне чищення всієї системи.

Якщо ви бажаєте уникнути неприємних сюрпризів, скористайтесь послугами нашого центру. Наша команда представлена справжніми професіоналами своєї справи та надає клієнтам повний спектр робіт з обслуговування транспортних засобів.

Звертаючись до нас, ви отримуєте такі переваги:

 • комплексний індивідуальний підхід до кожного клієнта;
 • професійні послуги на сучасному обладнанні;
 • суворий контроль за якістю всіх робіт;
 • використання високоякісного фреону та мастил;
 • гарантію на всі послуги;
 • доступну вартість, ціна заправки кондиціонера авто у нас найбільш вигідна у столиці;

Не варто намагатися проводити складні маніпуляції самостійно, просто довірте цю справу професіоналам. Ми не боїмося так себе називати, адже відповідаємо за якість послуг, що надаються, і маємо задоволених постійних клієнтів.

Наш автосервіс розташований на правому березі Києва, на Солом'янці. Для запису на заправку кондиціонера можна залишити заявку або зв'язатися з нашим менеджером телефоном. Вас обов'язково проконсультують, дадуть відповіді на всі запитання, ознайомлять з цінами та приблизними термінами виконання робіт.

авто
Запишіться на СТО зараз
Дзвоніть: (096) 941-53-96


Адреса:

м. Київ, ВУЛ. СВЯТОСЛАВА ХОРОБРОГО, 26А

Телефони:

(096) 941-53-96; (095) 776-71-73;
(093) 776-71-73; (044) 249-02-21;
(068) 223-08-72 відділ запчастин;

Email: [email protected]

Working time:

Пн - Пт: 9.00 - 19.00

Сб: 9.00 - 15.00