


Регенерація фільтра сажі
При виробництві сучасних автомобілів велика увага приділяється не тільки безпеці, покращенню технічних параметрів та дизайну, але й екологічності. Щоб виправити ситуацію, транспортні засоби на дизельному паливі стали обладнувати фільтрами сажі. Перевага цієї деталі полягає в ефективності, недолік - у швидкому засміченні. Впоратися з останнім допомагає примусова регенерація фільтра сажі, виконати яку готові допомогти фахівці СТО «Тайр Ленд» у Києві.
Сажовий фільтр: особливості деталі
Кожен автомобіль, що відповідає стандартам Євро-5 або Євро-6, має у своїй конструкції фільтр сажі. Так само, як і інші фільтри, він затримує тверді суспензії. У нашому випадку – це частинки вуглецю, що перетворилися на сажу. Пристрій і принцип роботи фільтра сажі досить прості.
- Зовні деталь є металевим циліндром з двома патрубками. Через один вихлопні гази надходять усередину, через інший – виводяться назовні.
- Усередині фільтра розміщена система трубок, виготовлених з кераміки. Трубки закриті з одного боку, тому гази за принципом дифузії «змушені» просочуватися крізь них, залишаючи сажу на стінах.
- Для контролю ступеня засміченості фільтра деталь оснащена датчиками різниці тиску та температури вихлопних газів. Датчики розташовані на вході та виході пристрою.
Більшість фільтрів є розхідниками, які при засміченні просто змінюють. Сажевий фільтр не належить до цього числа. При засміченні виконується регенерація сажевого фільтра, що є випалюванням сажі під дією високих температур.
Види регенерації та їх особливості
Конструкцією автомобіля передбачено автоматичний запуск двох видів регенерації: активної та пасивної.
- Пасивна регенерація – не вимагає втручання водія. Процес автоматично запускається без участі системи контролю двигуна. Як правило, це відбувається під час руху трасою з обертами двигуна більше 2500. Під час тривалої роботи ДВЗ під навантаженням температура газів піднімається, що запускає хімічні процеси розпаду вуглецю (сажі) і дозжигання його залишків. Регенерація сажевого фільтра на холостих обертах не запускається.
- Активна регенерація, на відміну пасивної, ініціюється системою контролю автомобіля. І тут електронний блок управління штучно підвищує температуру вихлопних газів. Процес відбувається так: система забезпечує подачу додаткового палива після основного упорскування і відключає рециркуляцію вихлопних газів. Крім цього, автоматично зменшується кількість повітря, що нагнітається в камери згоряння. Після створення таких умов, сажа, що накопичилася у фільтрі, згоряє.
Єдине, що залишилося сказати про регенерацію фільтра сажі – як часто вона відбувається? Пасивне очищення запускається природним чином при створенні оптимальних умов, автоматичне - кожні 300-700 км. Важливо пам'ятати, що дуже часта регенерація фільтра сажі може виявитися ознакою несправності паливної системи або датчиків.
Примусова регенерація: що це таке?
Автоматична регенерація фільтра сажі відбувається тільки в тому випадку, якщо всі задіяні в процесі системи справні. При порушеннях фільтр перестає самоочищуватися або видалення сажі відбувається не в повному обсязі. Згодом це призводить до сильного засмічення фільтруючого пристрою. Про досягнення критичних параметрів сигналізує бортова система появою на дошці приладу відповідного сигналу.
Примусова регенерація проводиться виключно за умов автосервісу. Фахівець СТО «Тайр Ленд» за допомогою професійного обладнання та програмного забезпечення підключається до системи електронного управління, обчислює масу сажі, що накопичилася у фільтрі, вимірює перепади тиску, оцінює справність датчика диференціального тиску. Регенерація фільтра сажі проводиться на підставі отриманих даних. Важливо пам'ятати, що примусова процедура не завжди ефективна. У таких випадках фільтр сажі підлягає заміні.
Переваги проведення примусової регенерації на СТО "Тайр Ленд"
- Для регенерації в автосервісі «Тайр Ленд» використовується новітнє обладнання та програмне забезпечення
- Перед проведенням процедури майстер проводить комп'ютерну діагностику пов'язаних систем, оскільки за наявності несправностей у них очищення буде недоцільним.
- Якщо примусова регенерація не забезпечила потрібного ефекту, майстри проведуть підбір деталі та здійснять її заміну.
Забився фільтр сажі? Не відкладайте відвідування автосервісу. Приїжджайте до нас і ми вирішимо Вашу проблему!

м. Київ, ВУЛ. СВЯТОСЛАВА ХОРОБРОГО, 26А
(096) 941-53-96;
(095) 776-71-73;
(093) 776-71-73;
(044) 249-02-21;
(068) 223-08-72 відділ запчастин;
Email: info@tireland.com.ua
Пн - Пт: 9.00 - 19.00
Сб: 9.00 - 15.00