Коли потрібно міняти гальмівні диски
Гальмівна система автомобіля надзвичайно важлива. Від її ефективної роботи залежить рівень безпеки водіння. Ось чому так важливо регулярно перевіряти стан гальмівних дисків.
Основне завдання гальмівного диска – поглинати тертя інших частин гальмівної системи. Цей елемент дозволяє зупинити транспортний засіб. При натисканні на гальмо колодки, що активуються супортами, починають тертися об поверхню диска, створюючи ефект тертя. Диск починає обертатися повільніше та ефективно зупиняє автомобіль.
Автовласники знають, що ресурс гальмівних дисків досить великий. Вони довговічні та вимагають заміни після чималої кількості кілометрів. Але важливо пам'ятати, що на одній осі авто слід замінити обидва диски, щоб забезпечити рівномірне гальмування коліс. Зауважте, що диск може зношуватися раніше. Наприклад, погнутися через їзду нерівними дорогами. Їзда з пошкодженим диском може призвести до аварії. Тому слід негайно замінити пошкоджений елемент.
Сигнали, що вказують на знос гальмівних дисків
Власники автомобілів не відразу можуть зрозуміти, коли міняти гальмівні диски. Оскільки перші ознаки зношування гальмівних дисків не дуже помітні. Тому їх легко пропустити. Початкові симптоми, що вказують на несправність гальмівних дисків, можуть включати:
- підозрілі шуми під час гальмування;
- збільшення гальмівного шляху;
- вібрацію під час руху;
- підстрибування педалі гальма.
Деякі можуть вказувати й на інші несправності. Тому з появою будь-яких тривожних сигналів варто відправитися на огляд.
Як часто слід міняти гальмівні диски
Одним із факторів, що безпосередньо впливає на частоту заміни гальмівних дисків, є кількість пройдених кілометрів. На думку фахівців, термін служби гальмівних дисків складає 70 000-80 000 кілометрів пробігу. Існують також різні чинники, що впливають на швидкість зносу цих деталей. В основному йдеться про тип та якість. Купуючи гальмівні диски, варто вибирати елементи із загартованої сталі. Вони характеризуються високою довговічністю. Але як зрозуміти, що час міняти гальмівні диски? Все просто, не потрібно ігнорувати сигнали, які подає машина. Є кілька причин, з яких гальмівна система вимагатиме втручання механіка через стан дисків. Наприклад, надто інтенсивна їзда та неправильно підібрані диски можуть призвести до перегріву дисків. Зрештою, це призводить до деформації елемента. Найпоширенішою причиною перегріву є засмічення супорта або погане регулювання гальмівного троса. У цьому випадку, окрім необхідності заміни дисків, доведеться враховувати й більш ранню заміну гальмівних колодок. Автомобілі, які експлуатуються рідко, також зазнають корозії дисків.
Не слід забувати, що безпека залежить від гальмівної системи. Гальмівні колодки — елемент, який зношується швидше за диски, тому важливо регулярно стежити за їх станом. Крім зниження безпеки та комфорту водіння, зношені гальмівні колодки можуть викликати тертя між їх металевою основою та диском. І це призведе до передчасної поломки гальмівних дисків.
Важко чітко визначити, як часто треба міняти гальмівні диски. Оскільки є безліч чинників, які впливають на стан цих деталей. Але слід перевіряти не тільки при кожному огляді, але й при кожній заміні шин і виявлення тривожних симптомів. Завдяки цьому користуватися автомобілем буде безпечно та комфортно.
Як перевірити гальмівні диски
Щоб забезпечити оптимальну продуктивність та продовжити термін служби гальмівних дисків, важливо розуміти та усувати ознаки зношування та загальних деформацій. Щоб визначити, коли потрібно міняти гальмівний диск, слід виконати:
- Детальний візуальний огляд є першим кроком виявлення зносу гальмівних дисків. Шукайте глибокі канавки, незвичайні сліди або зміни кольору, які можуть вказувати на нерівномірне зношування. Цей процес необхідний для забезпечення довговічності та виняткової продуктивності дисків.
- Здійсніть тест-драйв та зверніть увагу на будь-які незвичайні вібрації під час гальмування. Ці вібрації можуть сигналізувати про нерівномірне зношування або деформації, які погіршують стійкість автомобіля і виявляються в педалі гальма та/або рульовому колесі. Ця практична, важлива та проста у виконанні оцінка забезпечує безпечну та ефективну роботу ваших гальмівних дисків. Якщо ви виявите вібрацію, дуже важливо негайно усунути її.
- Перевірка однорідності. Рівномірність зношування по всій поверхні диска має вирішальне значення. Оцінює однорідність виявлення можливих деформацій, які можуть спричинити ефективність гальмування. Ретельна перевірка дозволить усунути проблеми до того, як вони негативно позначаться на технічних характеристиках приводів.
- Вимірювання товщини. Для оцінки товщини диска можна використовувати спеціальні вимірювальні інструменти, такі як штангенциркуль або мікрометр. Порівняння набутих значень зі специфікаціями виробника дозволить зберегти точний контроль над зносом. Характеристики виробника дозволять вам підтримувати точний контроль над зношуванням. Вимірювання товщини є ключем до оптимізації продуктивності та продовження терміну служби гальмівних дисків та може бути виконано при заміні гальмівних колодок.
Зношені гальмівні диски також ушкоджують колодки. Вони можуть тріснути та призвести до ще більшої поломки. При перших появах поломок потрібно змінювати деталі. Оскільки вони можуть негативно впливати на комфорт і безпеку їзди.
Спеціалізоване обслуговування
Важко сказати, на якому пробігу міняти гальмівні диски. Оскільки все залежить від багатьох чинників. Але кожен власник автомобіля має проводити технічний огляд, який допомагає виявити проблеми. Ось кілька ключових рекомендацій, які допоможуть продовжити термін служби виробів:
- Періодичні перевірки. Виконуйте періодичні візуальні перевірки для виявлення будь-яких ознак зносу або деформації. Планування регулярних оглядів дозволить розв'язувати неполадки до того, як вони стануть серйозною проблемою.
- Уникайте різкого гальмування. Раптове гальмування створює теплове навантаження на диски. Плавний стиль водіння знижує тиск на диски, продовжуючи їх термін служби та підтримуючи стабільну продуктивність.
- Відрегулюйте завантаження транспортного засобу відповідно до специфікацій виробника. Перевантаження автомобіля може збільшити зношування дисків, а правильне завантаження сприяє рівномірному зносу.
- Враховуйте умови довкілля. Вони можуть спричинити довговічність гальмівних дисків. У регіонах з екстремальним кліматом або впливом агресивних елементів частота перевірок та технічного обслуговування збільшується.
На закінчення відзначимо, що технічна оптимізація гальмівних дисків необхідна для забезпечення їхньої довговічної та безпечної роботи. Усі виробники вказують приблизно, скільки ходять гальмівні диски. І всі вищезгадані рекомендації дозволять забезпечити тривалий термін служби деталей.
Що впливає на зношування гальмівних дисків?
На зношування дисків впливає ряд різних факторів. Перше – стиль водіння. Якщо власники віддають перевагу спокійній їзді, то відповідно навантаження на гальмівну систему буде невеликим. Любителі динамічнішої їзди змінюють диски набагато частіше. Також важливими факторами є спосіб експлуатації автомобіля, завантаження автомобіля, а також тип і якість гальмівних дисків.
Спосіб експлуатації
Водіям, які їздять переважно в місті, доводиться частіше користуватися гальмами. Наближаючись до світлофорів та знаків зупинки, слід сильніше чи менше натискати на педаль гальма. Водії, які багато їздять довгими маршрутами, рідше знижують швидкість, зберігаючи її постійною протягом більш тривалих проміжків під час руху автомагістралями або швидкісними автомагістралями. В результаті їх гальмівні диски повинні залишатися ефективними на великих відстанях.
Завантаження автомобіля
Водії, які їздять наодинці з меншою кількістю багажу, також менше навантажують гальмівну систему. Транспортному засобу, наповненому великою кількістю багажу та пасажирів, потрібно більше гальмівного зусилля, а це означає, що гальмівним дискам доводиться працювати сильніше. Тому не варто возити в машині непотрібні речі — позбавлення від них з багажника також дасть позитивний ефект, у тому числі й на компоненти підвіски, а також зменшить витрату палива. Також частіше слід замінювати диски в автомобілях, які використовуються для буксирування причепа, що створює додаткове навантаження на гальмівну систему.
Тип та якість гальмівних дисків
Якісні диски, безумовно, прослужать довше, ніж дешеві замінники, які у разі інтенсивного використання можуть надто рано закінчити свій ресурс. Ціліснолиті диски з чавуну менш довговічні, ніж вентильовані, які краще відводять тепло. Диски із прорізами ще краще пристосовані до динамічної їзди з різким гальмуванням. Зрозуміло, немає сенсу встановлювати їх у малопотужний автомобіль, який використовується для спокійної міської їзди.
Коли їзда швидка та динамічна, то краще вибирати диски з прорізами. Так гальмування стане ефективнішим.
м. Київ, ВУЛ. СВЯТОСЛАВА ХОРОБРОГО, 26А
(096) 941-53-96;
(095) 776-71-73;
(093) 776-71-73;
(044) 249-02-21;
(068) 223-08-72 відділ запчастин;
Email: [email protected]
Пн - Пт: 9.00 - 19.00
Сб: 9.00 - 15.00