Що таке чищення паливних форсунок і коли воно потрібне
Нормальна робота двигуна автомобіля є своєрідною запорукою повноцінної експлуатації. Існує безліч нюансів, які можуть виявитись на його функціонування негативний вплив. Тому слід уважно стежити за станом силової установки.
Одним із обов'язкових моментів стає чистка форсунок, яку потрібно проводити в міру забруднення. Якщо їх забито, паливна система не зможе працювати нормально. Забур'яненість негативно впливає на зручність, витрату палива, виникають проблеми в процесі запуску двигуна. Паливні форсунки обов'язково потребують своєчасного обслуговування. Зазвичай їх просто почистити і промити, щоб відновити працездатність на потрібному рівні.
Коли і для чого потрібне чищення паливних форсунок?
Форсунки є важливим елементом паливної системи. Вони забезпечують нормальне надходження палива до ДВС. В основі роботи лежить дія електричного імпульсу, який надходить на сопло, відкриває його, тим самим впускаючи пальне всередину системи. Після спрацьовування сопло закривається назад, а впорскування пального припиняється.
У процесі згоряння суміші палива та повітря виникає смоляний наліт. Він поступово починає осідати на інжекторах, у камері згоряння. Через коксові відкладення з часом починають забиватися сопла, що негативно впливає на працездатність. Може змінюватись форма, звужуватися діаметр. З цієї причини кількість палива, що надходить у двигун, знижується, процес його розпилення також порушується. Суміш вже не буде однорідною, що провокує проникнення в мотор лише струмків палива. Все це негативно впливає на роботу двигуна, збільшує витрату палива. Взимку зазвичай забруднення відбувається дещо швидше через особливості випаровування палива.
Якщо водій у процесі їзди звернув увагу, що почали виникати провали та ривки у роботі двигуна, то треба провести діагностику. Низькі обороти на неодруженому ходу також свідчать про забруднення, як і зниження потужності, зростання витрати. Стан форсунок у разі потрібно перевірити обов'язково. Вони можуть просто забруднитися.
Фахівці рекомендують проводити чистку приблизно раз на 30 тисяч км пройденого шляху. Іноді вона може знадобитися швидше. Визначити, що настав час для процедури, можна за такими ознаками:
Проблемний запуск двигуна.
Відсутність стабільності в оборотах на холостому ході.
Зростання витрати палива.
Виникнення сторонніх звуків у процесі прискорення тощо.
Етапи забруднення форсунок
Зазвичай симптоми виникають поступово, а не одразу. Неякісне паливо прискорює їхню появу. Є кілька основних етапів забруднення, серед яких мала, середня та сильна стадія. У першому випадку продуктивність інжекторів може падати приблизно на 10 відсотків, а зростання витрати пального дорівнює приблизно двом літрам.
Другий етап характеризується падінням продуктивності приблизно до 20 відсотків. Витрата палива збільшується ще сильніше, двигун починає троїти, а вихлопні гази мають різкий характерний запах. Сильна стадія характеризується падінням продуктивності приблизно вдвічі, виникає стукіт мотора. Під час натискання на педаль газу з'являються бавовни. У будь-якому випадку потрібно одразу звернутися до професіоналів для чищення.
м. Київ, ВУЛ. СВЯТОСЛАВА ХОРОБРОГО, 26А
(096) 941-53-96;
(095) 776-71-73;
(093) 776-71-73;
(044) 249-02-21;
(068) 223-08-72 відділ запчастин;
Email: [email protected]
Пн - Пт: 9.00 - 19.00
Сб: 9.00 - 15.00