спорткар
Комплексний ремонт
вашого автомобіля на
СТО ПОВНОГО ЦИКЛУ
маслкар
Сертифікований сервіс
ТАЙР ЛЕНД потурбується
про Ваше авто
двигатель
Команда кваліфікованих
спеціалістів вирішить
будь-які проблеми

Як пофарбувати автомобіль своїми руками: технологія та етапи процесу

З часом на кузові авто з'являються подряпини, сколи та інші вади. Причини цього: потрапляння в ДТП, недбале паркування, каміння, що вилітає з-під коліс, скло, пісок. Через сонце відбувається вигоряння фарби, вона тьмяніє. У місцях дрібних пошкоджень покриття при прямому контакті з вологою розвивається корозія.


Якщо вчасно не відновити ЛФМ, іржа поширюється, що вимагатиме повної заміни деталі кузова. Вартість такої роботи у професійного майстра не завжди по кишені автовласнику, через що він вирішує пофарбувати авто своїми руками. Розглянемо, що для цього потрібне, і наскільки таке рішення виправдане.

Як пофарбувати автомобіль своїми руками: технологія та етапи процесу

Які є способи для самостійного фарбування

Якщо емаль розтріскалася або вигоріла на всій поверхні авто, покриття змінюють повністю. Якщо є один-два дефекти, можна провести відновлення тільки на конкретній деталі або її окремій області. Відповідно розрізняють фарбування:

  • повне;
  • часткове;
  • локальне.

Якщо фарбувати кузов повністю, попередньо все скло, фари, колеса ізолюють за допомогою плівки, паперу та малярського скотчу. При зміні кольору машини після процедури доведеться оформити нові документи. Перед тим як підфарбувати авто (окрему деталь або її ділянку), можна зняти з автомобіля сам пошкоджений елемент (двері, решітку), та обробити його окремо.

При частковому фарбуванні дуже важливо знайти фарбу того самого відтінку, який був використаний на заводі. Дізнатись код кольору можна в сервісній книжці авто, він також вказаний на спеціальному шильдику на кузові. Але навіть знаючи цей параметр, не завжди вдається вдало підібрати емаль, щоб вона не відрізнялася від решти покриття.

Згодом фарба вигоряє на сонці, тьмяніє, і нова емаль того ж кольору здаватиметься яскравішою. Для точного відбору відтінку професійні колористи застосовують спектрометр і спеціальні палітри, не завжди це легко і реально зробити самому в домашніх умовах.

Яким має бути приміщення для проведення робіт?

Задаючись питанням, що потрібно для фарбування авто, слід почати з пошуку відповідного цеху. Зазвичай це роблять у гаражі, але не кожен відповідає вимогам, від яких залежить якість результату. Оптимальні розміри приміщення – мінімум 4х6 м із гарним провітрюванням. Важливо, щоб у ньому не було пилу, сміття та комах, тому що при попаданні на свіжопофарбовану поверхню сміття швидко прилипає і псує зовнішній вигляд.

Температура повітря має бути не менше 20 градусів, тобто взимку гараж повинен опалюватись. При занизькій температурі застигання емалі порушується, на сонці сушити покриття теж не можна. Це має бути закрите чисте приміщення з кімнатною температурою. Вологість також має значення, вона не повинна перевищувати 75-80%, інакше шпаклівка почне її вбирати та не застигне.

Але багато автовласників все одно шукають способи, як пофарбувати машину в домашніх умовах. У цьому випадку рекомендується продути стіни та стелю пультом, щоб пил осів на підлозі. Потім підлогу слід пропилотяжити та полити водою. Стіни можна змочити вологою ганчіркою, а на вікна краще поставити москітні сітки. Також дуже важливо забезпечити у приміщенні яскраве освітлення за допомогою прожекторів чи ламп.

Обладнання та розхідники для фарбування авто своїми руками

Крім труднощів із визначенням кольору, варто розуміти, що для процедури доведеться самому придбати спеціальне обладнання. Щоб пофарбувати авто, необхідні:

  • гайкові ключі та викрутки;
  • стамеска;
  • гумові шпателі та пензлі;
  • ґрунтувальний пістолет і фарбопульти;
  • шліфмашина.

Ключі та викрутки знадобляться, щоб зняти з деталі, що фарбується, всі зайві елементи. Стамескою зчищають стару фарбу та іржу, шпателем наносять шпаклівку на дефекти. Пістолет та пульт потрібні для рівномірного нанесення ґрунту та емалі. У фіналі нове покриття рівняють шліфувальною машиною.

З витратних матеріалів необхідно придбати шпаклівку, ґрунтівку, акрилову фарбу і лак. При глибоких дефектах варто вибрати універсальну шпаклівку, при подряпинах підійде фінішна. Не обійтися і без розчинника (ним розчиняють емаль та лак), знежирювача (уайт-спірит або антисилікон), абразивної полірувальної пасти.

Знадобляться також ганчір'я, наждачка різної зернистості, папір і малярна стрічка для захисту деталей, що не фарбуються. Не можна забувати й про засоби захисту (рукавички, маска, респіратор). Підбирати розхідники потрібно всі однієї фірми, щоб фарба не відшаровувалася через невідповідність із ґрунтом або шпаклівкою.

Технологія фарбування авто

Для якісного результату дуже важливою є ретельна підготовка. Перед тим як пофарбувати авто своїми руками, треба правильно ізолювати скло, колеса, фари, тому що очистити потім їх від патьоків емалі дуже важко. У таблиці нижче наведено основні етапи процесу, інструменти та матеріали, які необхідно використовувати.

Етапи

Інструменти

Ціль

Мийка та чищення

Керхер

знайти всі дефекти покриття та оцінити обсяг робіт

Абразивне шліфування

стамеска, наждачка, хімічні очищувачі іржі, антисилікон для знежирення

створення плавного переходу між дефектом та цілою частиною кузова

Шпаклівка

гумовий шпатель

вирівнювання поверхні дефекту

Ґрунтування

ґрунтувальний пістолет, шліфувальна машина

захист кузова від корозії

Фарбування

фарбопульт, емаль, розчинник

пофарбувати авто

Лакування

лак, розчинник, пістолет

створення захисного шару

Полірування

наждак, полірувальна машинка з абразивною пастою, поліроль

вирівнювання поверхні, надання блиску

На першому етапі машину ретельно миють і чистять зовні та зсередини, щоб прибрати пил і знайти всі подряпини, сколи, що вимагають відновлення. Перед обробкою абразивом знімають усі молдинги, ущільнювачі та інші знімні елементи, що забезпечує рівномірний захід емалі у всі дрібні отвори та щілини.

Технологія фарбування авто

У процесі самого шліфування стамескою з поверхні видаляють стару фарбу, іржавий метал. У цьому допомагають розчинники іржі. Після чищення слід продути поверхню фарбопультом і протерти. У фіналі має бути чиста основа, готова до нанесення шпаклівки, яку знежирюють за допомогою уайт-спіриту або антисилікону.

Перед тим як самому пофарбувати машину, потрібно зашпаклювати дефекти та обробити ґрунтом. Шпаклювання необхідне для вирівнювання поверхні, ним заповнюють дефекти. Матеріал краще замішувати невеликими порціями, оскільки він швидко твердне. Перед тим як фарбувати, слід профільтрувати розчин, щоб у ньому не було грудочок.

При нанесенні шпаклівки використовують гумовий шпатель зазвичай досить 2-3 шарів. Коли матеріал затвердіє, його шліфують наждачним папером від більшої абразивності до меншої й потім знежирюють. Грунт наносять у 2-3 шари спеціальним пістолетом або в аерозолі, висушують та полірують. Він захистить машину від повторного ураження іржею.

Етапи фарбування авто своїми руками

Спочатку в емаль слід додати розчинник, дотримуючись інструкцій, зазвичай у співвідношенні 2 до 1. Кількість залежить від моделі авто, як правило, достатньо 2,5 л емалі на весь кузов у 2 шари. Сама технологія фарбування авто включає наступні етапи:

  1. Проціджує фарбу для видалення грудок.
  2. Налаштування фарбопульта (вибір сопла та тиску).
  3. Фарбування емаллю у 2-3 шари.
  4. Висихання.
  5. Лакування.

Перед тим, як пофарбувати, важливо протестувати пульт на будь-якій картонці чи газеті, щоб переконатися в рівномірному розпиленні. Фарбування проводять горизонтальними смугами від стику до стику, а багажник та капот фарбують вертикальними рухами. Починають зазвичай зсередини машини, потім фарбують стелю, перед і зад, а в кінці двері.

Кожен наступний шар повинен бути рідкішим, ніж попередній, і наноситися з більшої відстані. Якщо перше покриття проводять з відстані 20 см, то друге і третє з відстані 30-35 см. Це дозволяє досягти рівномірності кольору. Між нанесенням різних шарів емалі пропонують підсохнути протягом 30 хвилин. Після накладання всіх шарів доведеться дочекатися висихання протягом 24-48 год.

Етапи фарбування авто своїми руками

Лакування також починають з додавання розчинника, після чого наносять на фарбу 2-3 шари з проміжком 10 хв. Коли лак висихає, його полірують наждаком та полірувальною машиною з абразивною пастою. Далі з коліс, скла, ручок та інших ізольованих елементів знімають папір та скотч, після чого слід підфарбувати ті ділянки, які були пропущені.

Куди звернутися для фарбування

Підсумовуючи, потрібно добре замислитись, чи варто розпочинати фарбування машини своїми руками без досвіду та належних умов. Обладнання, розхідники та засоби захисту коштують чималих грошей, а фінальний результат може розчарувати. Безумовно, якщо ви хочете навчитися на практиці, як правильно фарбувати авто, то варто спробувати.

Якщо це зробити заради економії, то може вийти навпаки, що потім доведеться все перефарбовувати. Замовивши фарбування автомобіля на СТО Tireland, можна розв'язати проблему набагато швидше та простіше, без витрат часу та сил, і наприкінці гарантовано отримати добрий результат.

авто
Запишіться на СТО зараз
Дзвоніть: (096) 941-53-96






Адреса:

м. Київ, ВУЛ. СВЯТОСЛАВА ХОРОБРОГО, 26А

Телефони:

(096) 941-53-96; (095) 776-71-73;
(093) 776-71-73; (044) 249-02-21;
(068) 223-08-72 відділ запчастин;

Email: [email protected]

Working time:

Пн - Пт: 9.00 - 19.00

Сб: 9.00 - 15.00