спорткар
Комплексний ремонт
вашого автомобіля на
СТО ПОВНОГО ЦИКЛУ
маслкар
Сертифікований сервіс
ТАЙР ЛЕНД потурбується
про Ваше авто
двигатель
Команда кваліфікованих
спеціалістів вирішить
будь-які проблеми
СТО Тайр Ленд / Блог / Як правильно доглядати за гальмівною системою автомобіля

Як правильно доглядати за гальмівною системою автомобіля

Гальмівна система ー одна з головних в автомобілі, від неї залежить безпека всіх учасників дорожнього руху. Часто водії приділяють багато уваги двигуну, проте інші компоненти також потребують втручання. Зокрема, необхідна регулярна діагностика гальмівної системи.


Ця складова частина автомобіля потребує дбайливого ставлення, догляду та постійного обслуговування. Профілактику потрібно проводити приблизно 1-2 рази на рік. Як правило, перевірка входить до переліку робіт у рамках планового ТО, хоча може проводитись і окремо.

Як правильно доглядати за гальмівною системою автомобіля

Поломки гальмівної системи: як зрозуміти, що потрібні діагностика й ремонт

У справному стані гальмівна система дозволяє вчасно скинути швидкість та зупинити авто, в тому числі зробити це екстрено, щоб уникнути аварії. Вона складається з багатьох компонентів ー колодок, дисків, циліндра, гідравлічних ліній, також її роботу забезпечує спеціальна рідина. Будь-яка поломка цих компонентів може призвести до ДТП.

Коли водій натискає на педаль гальма, гідравлічна система передає це зусилля до механізмів на колесах. Колодки стискають диск і створюють тертя, внаслідок чого швидкість автомобіля зменшується. Коли якась із деталей несправна, цей процес порушується і гальмувати нормально не виходить.

Головні ознаки поломок:

  • незвичні звуки під час натискання на педаль гальма. Скрегіт, свист або інший нетиповий шум можуть свідчити про те, що гальмівні колодки зносилися та потребують заміни;
  • зменшення ефективності гальмування. Якщо це не вдається зробити так точно й швидко, як раніше, можливо, потрібно замінити гальмівну рідину або колодки;
  • вібрації або стук у кермі під час натискання на педаль гальма. Це може свідчити про сильний знос або деформацію дисків;
  • прокачування педалі. Якщо під час натискання вона відчувається дуже мʼякою або просто провалюється в підлогу, варто перевірити стан гідравлічної системи. Можливо, сталося витікання гальмівної рідини.

Стежте й за рівнем витрати розхідника. Коли гальмівну рідину потрібно постійно доливати, можливо, вона витікає, тому варто зробити діагностику гідравлічної системи.

Зверніть увагу й на рівень зношення колодок. Варто насторожитися, якщо вони стираються нерівномірно. Занадто туга педаль, на яку складно натискати, ー це також проблема, крім того, вона не повинна пульсувати під час роботи. Потрібно перевіряти й гальмівні диски, адже, якщо на них зʼявилися сині смужки, це ознака перегріву.

Не завжди несправності можна помітити відразу, часто водії ігнорують перші ознаки поломок. Проте є критичні проблеми, коли не вживати заходів неможливо. Наприклад, якщо сталося витікання гальмівної рідини, ви не зможете зупинити авто. Небезпечною є й ситуація, коли стоянкове гальмо не утримує автомобіль.

Які системи та складники потребують перевірки

Важлива запорука правильного догляду ー своєчасний профілактичний огляд, діагностика та заміна зношених деталей, а також рідини. Перевірка на спеціальному гальмівному стенді дозволить виявити дрібні або більш серйозні поломки, визначити стан деталей, щоб вчасно замінити їх.

Розглянемо, які складники гальмівної системи потребують особливої уваги та регулярної заміни. Памʼятати про регламенти та перші ознаки зношення ー необхідність для кожного водія.

Як правильно доглядати за гальмівною системою автомобіля

Гальмівні колодки

Вони поступово стираються навіть у тому випадку, якщо ви зупиняєте автомобіль плавно. Періодичність заміни залежить від якості та матеріалу колодок, на термін експлуатації також впливає стиль водіння. В середньому регламент становить 15 – 50 тисяч кілометрів. Як правило, знос колодок перевіряють під час сезонної заміни шин.

Якщо зняти з машини колесо, буде видно цю деталь та ступінь її зносу. Колодки бувають дисковими та барабанними, в сучасних бюджетних авто перші встановлюють спереду, другі ー ззаду. Авто середнього цінового класу або преміум-категорії зазвичай обладнані дисковими моделями.

Заміна гальмівних колодок потрібна, коли:

  • збільшився гальмівний шлях, тобто швидкість авто зменшується повільніше;
  • під час зупинки машину відводить убік ー це буває тоді, коли деталі стираються нерівномірно, що, своєю чергою, призводить до неправильної роботи супорта;
  • після натискання педаль повільно повертається у вихідне положення;
  • постійне зменшення рівня та необхідність доливання рідини;
  • скрип, скрегіт, інші сторонні звуки під час гальмування.

Часто під час сильного стирання колодок колеса починають «битися», і цей звук добре чутно в салоні. Крім того, на якийсь час у такому випадку автомобіль стає некерованим, що дуже небезпечно.

Гальмівна рідина

Вона має властивість вбирати воду з атмосфери. Коли під час гальмування колодки та диски нагріваються, під впливом високих температур волога починає кипіти. Через потрапляння вологи точка кипіння знижується, внаслідок цього утворюється пар та зменшується ефективність гальмування.

Заміна рідини проводиться кожні 30-40 тисяч кілометрів пробігу або щороку, залежно від частоти використання авто. Фахівці не рекомендують доливати її, адже витікання саме по собі вже може свідчити про серйозні несправності. Крім того, у такому випадку ви не зможете усунути проблему накопичення води в рідині.

Гальмівні диски

Як правило, їх потрібно змінювати кожні 80 тис. км пробігу або рідше. Диски поділяються на звичайні та спортивні, останні не гладкі, а мають поверхню з отворами й канавками. Заміна гальмівних дисків потрібна в таких випадках:

  • легкість та мʼякість педалі;
  • занос автомобіля під час зменшення швидкості;
  • металевий дзвін під час гальмування;
  • збільшення гальмівного шляху.

Диски замінюють тільки парно, зазвичай на тій самій осі, навіть якщо сильніше зношений тільки один. Як правило, додатково потрібно встановити й нові колодки. Тому часто буває, що диски змінюють трохи раніше встановленого терміну.

Гальмівні супорти

Їхня працездатність також впливає на роботу колодок. Якщо супорт заклинює, погіршується динаміка розгону ー під час збільшення швидкості машину може відводити в сторону. Крім того, зростає витрата пального, колодки стираються швидше. Щоб збільшити термін роботи супорта, потрібно проводити його діагностику та використовувати спеціальні мастила.

Які ще складники гальмівної системи потребують перевірки

Окрім зазначених вище компонентів, потрібно звернути увагу й на сталеві трубки гідравлічного приводу. Якщо вашому автомобілю більше ніж 10 років, вони можуть загнивати. З часом їх починає розʼїдати корозія. Пошкоджені іржею деталі потрібно замінити якомога швидше, доки вони не луснули.

Потребують перевірки й гумові шланги гідроприводу. Термін їхньої експлуатації становить близько 5 років. Старіші шланги необхідно замінити, навіть якщо вони виглядають справними. Систематичний контроль знадобиться й напрямним супорта, ця ділянка вважається проблемною через чутливість до корозії.

В автомобілях із великим пробігом також перевіряють стан стоянкового гальма. Воно має працювати рівномірно на всі колеса. Обслуговування та профілактика можуть включати також прокачування гальм абс (антиблокувальної системи) на сучасних моделях автомобілів.

Як продовжити термін служби гальм

Не варто дуже часто різко гальмувати, особливо якщо ви рухаєтесь на великій швидкості ー це можна робити тільки в екстрених випадках, щоб уникнути зіткнення. Дотримуйтесь інструкцій виробника та не перевантажуйте авто, адже в такому випадку гальмівна система працюватиме в складних умовах.

Регулярно перевіряйте рівень рідини та стежте, щоб вона завжди була в належному стані. Не ігноруйте ознаки несправності компонентів гальмівної системи та відразу після їхньої появи звертайтесь на СТО.

Працівники компанії «Тайр Ленд» проведуть оперативну діагностику та ремонт із заміною запчастин. Вартість технічного обслуговування, що включає також перевірку гальмівної системи, буде доступнішою, ніж ремонт або усунення наслідків аварії.

авто
Запишіться на СТО зараз
Дзвоніть: (096) 941-53-96






Адреса:

м. Київ, ВУЛ. СВЯТОСЛАВА ХОРОБРОГО, 26А

Телефони:

(096) 941-53-96; (095) 776-71-73;
(093) 776-71-73; (044) 249-02-21;
(068) 223-08-72 відділ запчастин;

Email: info@tireland.com.ua

Working time:

Пн - Пт: 9.00 - 19.00

Сб: 9.00 - 15.00