Навіщо проводити діагностику гальмівної системи в машині, часті причини відмови гальм.
Гальмівна система автомобіля — це складний комплекс механізмів, який відповідає за безпеку водія, пасажирів та інших учасників дорожнього руху. Щоб вона не підводила у відповідальний момент, важливо регулярно проводити діагностику гальмівної системи. Для цього необхідно звертати увагу на характерні ознаки несправностей та своєчасно робити необхідні заходи.
Які ознаки допоможуть у роботі автомобіля вчасно зрозуміти, що настав час провести діагностику гальмівної системи автомобіля, і чи можна зробити самостійно її перевірку?
Ознаки в автомобілі, які мають насторожити кожного автовласника
Зламання гальм — серйозна проблема. Водіння автомобіля стає небезпечним. Тому краще виявити його якомога раніше. Взагалі, спеціалісти СТО рекомендують проводити деякі роботи з обслуговування та діагностики системи гальм кожні 10-15 тисяч кілометрів пробігу транспортного засобу. Але якщо ви стали помічати такі ознаки у себе в машині, то, можливо, і раніше:
- При гальмуванні авто веде убік. Іноді з'являються характерні звуки: скрегіт, шум чи свист коліс. Причинами можуть бути зношування, забруднення або деформація колодок та/або дисків, розрив шланга або магістралі, заклинювання поршня супорта.
- Доводиться докладати зусиль при натисканні на педаль гальма. Можливо, несправний гідравлічний підсилювач або головний циліндр, або зношені колодки й/або диск.
- При гальмуванні ви відчуваєте вібрацію педалі гальма. Це може вказувати на знос чи деформацію диска. Інші можливі причини включають деформацію підшипника маточини колеса або розхитані кріплення супорта.
- У бачку гальмівної рідини, розташованому під капотом на видному місці, регулярно падає рівень. Можливі причини: витік у головному та/або робочих циліндрах, розрив шланга або магістралі, що подає.
Якщо у вас спостерігається хоча б одна з перелічених вище ознак, значить, час заїхати на СТО для діагностики гальм. Але чому система може вийти з ладу?
Чому відмовляють гальма
Гальмівна система може вийти з ладу з різних причин. Ось основні фактори, що впливають на її надійність:
- Манера водіння. Стиль їзди водія значно впливає на знос компонентів гальмівної системи. Любителі високої швидкості та екстремального водіння швидше зношують супорти та диски.
- Умови експлуатації. Автомобіль, який постійно експлуатується в міських умовах з частими зупинками перед світлофорами, зазнає підвищеного зносу колодок. У зимовий час сіль на дорогах також прискорює корозію та вихід з ладу багатьох компонентів.
- Супорти. Передні супорти схильні до більшого зносу, тому що на передні колеса припадає основна частина гальмівного зусилля.
- Електронні системи. У сучасних автомобілях можливі несправності електронних блоків, таких як ABS.
- Вакуумний підсилювач гальм. Розрив мембрани або живильної магістралі може призвести до зламання вакуумного підсилювача гальм.
Своєчасна діагностика гальмівної системи рівня та якості рідини, зносу колодок та дисків, стану супортів та магістралей дозволяє запобігти несправностям.
Додаткові поради щодо діагностики гальмівної системи
Існують додаткові поради щодо перевірки системи, які самостійно потрібно проводити час від часу кожному водієві:
- Перевірка гальмівних шлангів та магістралей. Регулярно оглядайте їх на предмет тріщин, витікання чи інших ушкоджень.
- Оцінка стану барабанів. Якщо ваш автомобіль обладнаний барабанними гальмами, не забувайте перевіряти їх зношування та регулювати при необхідності.
- Тестування стоянкового гальма. Перевірте, щоб він утримував авто на місці на похилій поверхні.
- Моніторинг індикаторів на панелі приладів. Зверніть увагу на будь-які попереджувальні сигнали, такі як ABS, і негайно перевірте причину їхньої появи.
Своєчасна діагностика гальм, рівня та якості рідини, зносу колодок та дисків, стану супортів та гальмівних магістралей дозволяє запобігти несправностям та забезпечити безпечне водіння. Якщо ви не впевнені у своїх силах, краще звернутися до фахівця для проведення повної перевірки гальм з використанням спеціалізованого обладнання. Це дозволить виявити приховані несправності та уникнути серйозних проблем на дорозі.
Що входить у перевірку гальмівної системи на СТО і що вона дає
Часто водії уникають відвідування автосервісу, воліючи самостійно перевіряти гальма свого автомобіля. Це призводить до того, що багато проблем залишаються непоміченими, оскільки власник не знає, що і де шукати.
Наприклад, якщо заклинило гальмівний супорт, водій зазвичай перевіряє стан колодок, дисків та супорта, але рідко знаходить справжню причину. Часто проблема полягає в напрямних скобах, які можуть заіржавіти та закиснути. Ці елементи захищені гумовими чохлами, і виявити ушкодження на них дуже складно. Якщо чохол пошкоджений, то іржавіє напрямна і скоба починає гірше рухатися. В результаті дисковий механізм зношується швидше, і незабаром потрібно буде замінити не тільки супорт, а й фрикційні диски із колодками.
Якщо на напрямній накопичилася волога або видно іржу, автомеханік розбере супорт і перевірить всі елементи. Вартість такого ремонту обійдеться набагато дешевше, ніж заміна супорта, дисків і колодок. Різниця в ціні змушує задуматися, чи варто ризикувати та платити більше, чи не так?
При перших ознаках несправності краще відразу звернутися в автосервіс для діагностики гальмівної системи автомобіля. Майстер проведе перевірку та надасть звіт про стан гальм, запропонувавши різні варіанти розв'язання проблеми. Якщо пошкодження мінімальні, ремонт може обмежитися заміною ремкомплекту супортів, гальмівної рідини та прокачуванням гальм. У деяких випадках знадобиться заміна колодок, дисків або шланга, що однаково дешевше за повну заміну гальмівного вузла.
Додатковий плюс регулярної діагностики – безплатна перевірка гальмівної та охолоджувальної рідини, а також температурного режиму рідини склоомивача. На СТО Тайр Ленд проводять професійну комп'ютерну діагностику Bosch ESI.
м. Київ, ВУЛ. СВЯТОСЛАВА ХОРОБРОГО, 26А
(096) 941-53-96;
(095) 776-71-73;
(093) 776-71-73;
(044) 249-02-21;
(068) 223-08-72 відділ запчастин;
Email: [email protected]
Пн - Пт: 9.00 - 19.00
Сб: 9.00 - 15.00