спорткар
Комплексний ремонт
вашого автомобіля на
СТО ПОВНОГО ЦИКЛУ
маслкар
Сертифікований сервіс
ТАЙР ЛЕНД потурбується
про Ваше авто
двигатель
Команда кваліфікованих
спеціалістів вирішить
будь-які проблеми

Як замінити гальмівні колодки своїми руками?

Гальмівні колодки безпосередньо впливають на безпеку водія та пасажирів під час їзди. Ці деталі не вічні та у міру експлуатації виходять з ладу. Будь-який автомобіліст повинен знати, як поміняти гальмівні колодки й коли це потрібно робити.


Провести ремонт своїми руками нескладно, з таким завданням впорається і водій-початківець. Головне враховувати, що їздити на машині з несправною гальмівною системою небезпечно для життя. Встановлення нових колодок входить до переліку робіт у рамках технічного обслуговування.

Як замінити гальмівні колодки своїми руками?

Коли необхідна заміна

Гальмівні колодки забезпечують контакт із барабанами (дисками), які обертаються разом із колесами. В результаті тертя відбувається перетворення механічної енергії на теплову, а автомобіль поступово уповільнюється і повністю зупиняється. При зносі гальмування стає неефективним чи взагалі не працює.

Розбираючись, як замінити гальмівні колодки, важливо знати регламент цієї процедури. Для машин з механічною коробкою передач таку процедуру проводять кожні 30-50 тис. км, з автоматичною 25-30 тис. км. Але необхідність встановлення нових деталей може виникнути й раніше.

Про те, що колодки зношені й більше не справляються зі своїми функціями, повідомляють такі ознаки:

  • збільшився гальмівний шлях;
  • при візуальному огляді складників помітні візуальні дефекти;
  • педаль гальма провалюється чи дає великий хід при натисканні;
  • підвищилася витрата гальмівної рідини;
  • на авто з контролем ступеня витончення спрацьовує відповідний датчик.

Щоб уникнути неприємностей на дорозі, рекомендується проводити візуальний огляд та робити діагностику системи гальмування кожні 10 тис. км. Причин передчасного зносу чимало, через погані дороги та агресивні умови водіння в Україні регламентні терміни скорочуються.

Як замінити гальмівні колодки своїми руками?

Як правильно вибрати гальмівні колодки

Перше, що вам знадобиться - придбати нові складники. Тут необхідно керуватися маркою, моделлю автомобіля та рекомендаціями виробника. У нових машинах останніх років випуску встановлюють напівметалеві вироби, які підходять для поїздок містом.

Але для водіння в пробках із частими гальмуваннями та затяжними спусками, їзди у складних умовах знадобляться металеві деталі. У продажу зустрічаються також складники з кераміки, вони універсальні, але коштують дорожче за аналоги. Автомайстри рекомендують купувати оригінальні запчастини від виробника.

Якщо немає часу чекати на доставку і хочеться заощадити, можна придбати якісний аналог. Заміна гальмівних колодок своїми руками пройде успішно, якщо ви приділите увагу візуальному огляду. Перевірте:

  • якість та цілісність упаковки;
  • наявність товарного чека, сертифікату, гарантійного талона;
  • якість обробки;
  • наявність захисту від підробок, передбаченої виробником;
  • стан фрикційного шару.

Якщо самостійно вибрати складно, варто звернутися до фахівців. Оригінальні деталі замовляють в офіційних дилерів конкретних марок авто. Уживані складники в хорошому стані можна пошукати на авторозбірках.

Як замінити гальмівні колодки своїми руками?

Як замінити передні гальмівні колодки

Ці деталі зношуються швидше за задні, тому їх доводиться міняти частіше. Це пов'язано з підвищеним навантаженням, яке припадає саме на передні складники. Нові запчастини встановлюють лише парами, тобто одразу дві. Розглянемо, як це робиться на авто з дисковими гальмами.

Попередньо необхідно подбати про безпеку та створити умови для комфортної роботи. Поставте машину на рівній поверхні, активуйте гальмо стоянки. Щоб поршень робочого циліндра краще переміщався, відкрийте капот і зніміть кришку резервуара з гальмівною рідиною.

Послідовність встановлення нових деталей

Розібратися, як міняти передні гальмівні колодки, нескладно. Поставте під колеса черевики проти відкату, послабте колісні болти та підніміть автомобіль за допомогою домкрата. Далі:

  1. Щоб дістатися супорту, виверніть кермо. Зверніть увагу, у якому стані гальмівний диск. Якщо фрикційне зношування колодок нерівномірне, необхідно замінити також супорт.
  2. Виверніть верхні та нижні напрямні, а потім заберіть їх. Щоб уникнути пошкодження шлангів, прикріпіть супорт до підвіски за допомогою ременя або дроту. Підніміть дах, а потім візьміть плоску викрутку і втисніть поршень.
  3. Заберіть старі колодки. У цьому вам допоможе викрутка. Зніміть протискрипні пластини та нанесіть на них тонким шаром мастило. Це варто зробити й зі скобами.
  4. Почистьте посадкове місце, видаліть забруднення. Змастіть вуха нових колодок та місця, якими вони фіксуються до антискрипних пластин.
  5. Поставте нові деталі за технологією, вказаною в інструкції з експлуатації.

Далі необхідно змастити поршень по периметру, акуратно поставити супорт на місце і встановити попередньо оброблені мастилом напрямні. Сильно закрутіть їх та повторіть усю послідовність дій для другого колеса. Після завершення робіт натисніть на педаль гальма кілька разів, щоб переконатися у герметичності системи.

Як замінити задні гальмівні колодки

З такою процедурою рідше мають справу, але її також потрібно проводити. Перш ніж розбиратися, як поміняти задні гальмівні колодки, необхідно провести ті ж підготовчі операції, що й у випадку з передніми. Але автомобіль потрібно зняти з гальма стоянки, оскільки він є частиною барабанної системи.

Послідовність дій

Процес такий:

  1. Відкрутіть кріплення та зніміть барабан. Якщо не вдається зробити це відразу, простукайте його, підсмикніть у різних місцях. При цьому слідкуйте за станом підшипника.
  2. Запам'ятайте, як розташовані фіксатори, пружини та тяги. Найзручніше зробити фото, щоб не помилитися.
  3. Заберіть ці деталі після того, як знімете стоянковий трос. Наступний етап — демонтаж зношених колодок.
  4. Зберіть нові складники разом із тягами та пружинами. Порівняйте розташування зі зробленими фотографіями.
  5. Поставте усі запчастини на місце.

Тепер залишається прокачати гальмівну систему для перевірки герметичності.

Що робити з автомобілем після заміни колодок

Коли процедура пройшла успішно, не поспішайте одразу сідати в авто та їхати. Розбираючись, як встановити гальмівні колодки, важливо враховувати необхідність прокачування системи. Це робиться видалення повітря. Для зручності краще запросити помічника.

Візьміть гальмівну рідину, що використовується у вашому авто, і шланг, що дорівнює діаметру штуцера прокачування. Ці дві деталі з'єднайте, а кінчик штуцера опустіть у резервуар із гальмівною рідиною. Попросіть помічника сильно натиснути та утримувати педаль гальма. У цей час послабте штуцер, дочекайтеся, поки вийде повітря, і знову затягніть.

Це робиться по черзі для кожного колеса, починаючи з далеко розташованої від основного циліндра системи гальмування. Не поспішайте опускати машину — потрібно перевірити, чи правильно зібрано ручник. Затягніть його та спробуйте прокрутити колесо руками. Якщо не виходить, значить все зроблено так, як необхідно.

Як замінити гальмівні колодки своїми руками?

Як переконатися, що заміна пройшла успішно

Оцінити якість складання ви зможете на ходу. Гальма, особливо дискові, вимагають приробітку і притирання поверхонь, що труться, це робиться через 150-300 км пробігу після заміни. Зробіть кілька м'яких пригальмовувань недовгих, щоб поверхня не перегрілася.

Щоб заміна гальмівних колодок самостійно пройшла вдало, зупиніть авто кілька разів із поступово незатягнутим гальмом. Це робиться не довше, ніж на 5 секунд, для охолодження складників. Мінімальна кількість таких зупинок ー 50. У процесі слідкуйте, чи не з'являються сторонні звуки.

Зменшити зношування допоможе плавне гальмування без постійного тиску на педаль. Не залишайте авто на ручнику надовго в мороз. В результаті колодки можуть примерзнути до барабана. Намагайтеся уникати їзди по дуже поганих дорогах і не забувайте робити діагностику і вчасно змінювати деталі, що вийшли з ладу, це необхідно для безпеки та дотримання правил дорожнього руху.

авто
Запишіться на СТО зараз
Дзвоніть: (096) 941-53-96






Адреса:

м. Київ, ВУЛ. СВЯТОСЛАВА ХОРОБРОГО, 26А

Телефони:

(096) 941-53-96; (095) 776-71-73;
(093) 776-71-73; (044) 249-02-21;
(068) 223-08-72 відділ запчастин;

Email: [email protected]

Working time:

Пн - Пт: 9.00 - 19.00

Сб: 9.00 - 15.00