спорткар
Комплексний ремонт
вашого автомобіля на
СТО ПОВНОГО ЦИКЛУ
маслкар
Сертифікований сервіс
ТАЙР ЛЕНД потурбується
про Ваше авто
двигатель
Команда кваліфікованих
спеціалістів вирішить
будь-які проблеми

Що означає Check Engine: чому спалахує і як вчинити

Жовті значки на панелі приладів попереджають про злам або необхідність перевірити двигун (пройти обслуговування, заправитися) найближчим часом. Коли горить чек у машині, розшифровка цікавить кожного водія. Check Engine означає, що ДВЗ транспортного засобу працює некоректно.


Можливе хибне спрацювання цього сигналу, як і іншої електроніки. Тому за його появи не варто панікувати й відразу викликати евакуатор, щоб доставити авто на СТО. Чек стандартно спалахує при включенні запалювання — це свого роду повідомлення про справну роботу системи самодіагностики. Але якщо проблема часто повторюється, її не можна ігнорувати.

Що означає Check Engine: чому спалахує і як вчинити

Check Engine: що це таке

Якщо чек горить на панелі приладів старого авто, це говорить про проблеми з карбюратором. Для нових машин причин спрацьовування багато, від простих та незначних до критично важливих. Коли світиться такий індикатор, значить, електронний блок керування зафіксував помилку та повідомляє про неї. Настав час розібратися, що може означати цей сигнал.

Зрозуміти, що таке чек у машині простіше, якщо помітити, коли він з'являється:

 • після заправки авто – залите неякісне пальне з невідповідним октановим числом. ЕСУД фіксує проблеми при згорянні пального та передає інформацію до електронного блоку управління. Рішення – замінити бензин, їздити на ньому, поки закінчиться, небажано та шкідливо;
 • після запуску двигуна – перегрів. Якщо на датчику температури 90 градусів і вище, значить потрібно долити або замінити антифриз, пройти техобслуговування системи охолодження, перевірити помпу, термостат;
 • після запуску за нормальної температури – низький рівень мастила. Щоб лампочка згасла, достатньо долити потрібну кількість мастила;
 • одночасно зі сторонніми стукотами в моторі. У цьому випадку індикація повідомляє про серйозну несправність, усунути її зможуть лише фахівці на СТО. Можливо, зіпсовані деталі двигуна або збільшилася максимально допустима відстань між ними.

Check Engine може бути ознакою того, що двигун троїть, це трапляється при збоях у подачі палива або неправильній роботі системи запалювання. Насамперед потрібно перевірити свічки та переконатися, що не пошкоджені дроти високовольтної котушки. Якщо після усунення проблеми – наприклад, заправки іншим бензином – помилка все одно горить, скинути її допоможуть на СТО.

Якщо чек горить при холодному двигуні, це говорить про такі можливі проблеми:

 • забруднення або вихід із ладу свічок розжарювання;
 • окислення, пошкодження ізоляції контактних високовольтних дротів;
 • забруднення форсунок чи інжекторів – призводить до зниження пропускних здібностей механізму впорскування пального;
 • вихід із ладу паливної помпи – причина низького тиску пального;
 • зламання каталізатора чи датчика кисню.

Розбираючись, чому горить чек у машині, важливо пам'ятати, що система самодіагностики теж ламається. Коли один із її датчиків виходить з ладу, на панелі приладів загоряється індикація. Переконатись у коректній роботі електронного блоку управління допоможуть на СТО за допомогою діагностичного обладнання.

Чи можна їздити машиною, коли горить Check Engine

Якщо поїздку скасувати не можна і часу на відвідування автоцентру немає, варто перевірити, як поводиться авто в дорозі. Помилка не завжди є ознакою критичної несправності, тому не завадить проконтролювати поведінку транспортного засобу під час розгону чи їзди нагору.

Важливими є показники тахометра або термометра – якщо ці параметри в порядку, але помилка горить, можна їхати далі. Правильне розшифрування зроблять фахівці СТО, візит туди варто запланувати найближчим часом. У разі несправностей з ДВЗ ЕБУ машини максимально обмежить функціонування двигуна, щоб уникнути детонації або вибуху. Оскільки блок управління переходить на заводські налаштування, доведеться їхати невеликою швидкістю.

Знаючи, що це Check Engine, не потрібно панікувати у разі появи такої індикації. Безпечно дістатися станції техобслуговування допоможе дотримання таких правил:

 • максимальна швидкість – 6 км/година, на оборотах двигуна до 2500;
 • вимкнути кондиціонер, магнітолу та інші електроприлади, щоб знизити навантаження на систему;
 • уникати різких розгонів та гальмувань.

Мати під рукою контакт майстра важливо, щоб уникнути неприємних ситуацій. Удвічі погано, якщо чек загориться під час подорожі в дорозі. Краще провести діагностику всіх систем заздалегідь, до поїздки, тоді не доведеться розв'язувати подібні проблеми.

Як скинути сигнал Check Engine

Не завжди є можливість одразу поїхати на СТО. Якщо після запуску двигуна індикація спалахнула і не пропадає, її можна прибрати без візиту до фахівця. Розглянемо, як вимкнути Check Engine:

 • перевірити, чи щільно закрито кришку бензобака. Буває, що після відвідин заправки її закручують нещільно, що призводить до порушення герметичності. У результаті лампочка на панелі приладів світиться, навіть якщо з автомобілем все в порядку;
 • подивитися на свічки запалювання – досвідчений водій зможе оцінити їхній стан візуально. Якщо на поверхні деталей накопичилося багато нагару, струм проводиться некоректно, у результаті спалахує помилка;
 • перевірити рівень мастила – це робиться за допомогою щупа. Якщо робоча рідина давно не змінювалася, настав час придбати та залити нову. Коли після заміни мастила помилка не зникає, можливо, з'явилося протікання.

Буває, що чек світиться, коли в ЕБУ накопичується багато тимчасових, не скинутих раніше помилок. Позбутися сигналу допоможе від'єднання мінусової клеми на 10 хвилин. Якщо несправність несерйозна, лампочка згасне і можна буде продовжити рух. Коли повідомлення все одно світиться, варто звернутися на СТО без зволікання.

Буває, що після усунення причин повідомлення на панелі не зникає. Розглянемо, як скинути помилку Check Engine в цьому випадку:

 • розігріти двигун до робочої температури;
 • повернути ключ у замку запалювання до передостаннього положення, щоб у панелі загорілися всі датчики;
 • хвилину потримати значки активними, потім вимкнути запалення.

Робити це дозволяється лише після усунення всіх можливих причин – доливання мастила, антифризу, заміни пального, візиту на станцію техобслуговування.

Відповідь на запитання, що робити, якщо спалахнув чек на машині, однозначна – шукати причину. Провести діагностику можна самостійно за допомогою портативного сканера, що підключається через Bluetooth або Wi-Fi, та програми смартфона. Не завадить заглянути до довідника до транспортного засобу та вивчити поради виробника.

авто
Запишіться на СТО зараз
Дзвоніть: (096) 941-53-96


Адреса:

м. Київ, ВУЛ. СВЯТОСЛАВА ХОРОБРОГО, 26А

Телефони:

(096) 941-53-96; (095) 776-71-73;
(093) 776-71-73; (044) 249-02-21;
(068) 223-08-72 відділ запчастин;

Email: [email protected]

Working time:

Пн - Пт: 9.00 - 19.00

Сб: 9.00 - 15.00